Monitorowanie zużycia paliwa

/Monitorowanie zużycia paliwa
Monitorowanie zużycia paliwa 2017-08-09T14:08:55+01:00
Monitorowanie zużycia paliwa

Monitorowanie zużycia paliwa

Monitorowanie zużycia paliwa dostarcza wiarygodnych informacji, aby utrzymać pod kontrolą koszty paliwa, wykrycie każdej kradzieży paliwa, a tym samym zmniejszenie kosztów poprzez dalszą optymalizację tras i zwiększenie efektywności kierowcy. Pozwala zrozumieć, jak firma może znaleźć dalszą przewagę nad konkurentami i maksymalizacji zysku.

Monitorowanie zużycia paliwa

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW PALIWA I MONITORING ZUŻYCIA PALIWA

Monitorowanie zużycia paliwa

Szczegółowe informacje na temat zużycia paliwa, pod nadzorem kierownika floty

Opis problemu

Koszty paliwa stanowią największy udział w kosztach eksploatacji floty. Problem definiowania dokładnie tych kosztów jest związana z dokładnego pomiaru zużycia paliwa, a to zadanie dla każdej floty pojazdów dostawczych – ciężarowych, autobusów, rolniczych, budowlanych lub specjalnych maszyn i łodzi.

Szczegółowy monitoring zużycia paliwa może być dobrym wsparcie w celu uzyskania przewagi nad konkurencją bardziej konkurencyjne; Ponadto dokładny pomiar zużycia paliwa daje możliwość wyeliminowania manipulacje paliwa.

Konsekwencje

Biorąc pod uwagę ewentualną kradzieżą paliwa i nieefektywne zużycie paliwa, bez właściwego monitorowania zużycia paliwa jest trudne do wykrycia możliwość zwiększenia efektywności i wyeliminowania kradzieży niego.

Bezpośrednie koszty funkcjonowania floty takich firm może być wyższa – oznacza to, że firma nie dostać dodatkowe zalety nad konkurencją i nie uzyskać maksymalny zysk.

Sollievo

W połączeniu z systemem śledzenia GPS, monitoring zużycia paliwa oferuje możliwość zwiększenia efektywności działalności gospodarczej. Ponadto monitorowanie zużycia paliwa zapewnia dodatkowe informacje dla diagnostyki i konserwacji silnika.

Kontrola zużycia paliwa może być wykonana z danymi standardowymi czujników pojazdu (jeśli to możliwe) i / lub za pomocą dodatkowych czujników zainstalowanych w pojeździe. W przypadku standardowych czujników danych są odbierane przez magistralę CAN, Zbieranie danych przeprowadza się za pomocą złącza OBD II lub z przewodów magistrali.

 CO MAJĄ ROBIĆ

Kontrola baku paliwa

Czujnik poziomu paliwa DUT-E, mierzy poziom z dokładnością ±1%. Poziom korekty jest na podstawie pomiaru temperatury otoczenia, ilość paliwa jest wskazany w litrach lub % zbiornika. Dostarcza informacje na temat ilość zatankowania i identyfikuje potencjalne kradzieże paliwa.

Stosując standardowe dane

Crocodile jest używany jest do bezpiecznego odczytu danych z magistrali CAN, łączy się bezpiecznie z kablami i przenosi sczytany sygnały do urządzenia(interfejs) lub urządzenia do monitorowania, który obsługuje protokół magistrali pojazdu (SAE J1939, SAE J1708 lub inne)

Interfejs danych magistrali CAN

Mastercan jest to interfejs danych pojazdu, przeznaczony do zbierania danych i ich sortowania. Konwertuje sygnały z magistrali CAN (SAE J1939 / 71) i 1708bus (SAE J1708) dla wiadomości, które mogą być przesyłane przez CAN2.0, RS232 i RS485 lub do wejścia urządzenia nagrywających lub śledzących.

Czujnik poziomu paliwa

Czujnik poziomu paliwa

Bezdotykowy czytnik  danych

Czytnik Crocodile

Interfejs danych magistrali CAN

Interface MasterCAN

ZASTOSOWANIA

Nasze urządzenia mogą być wykorzystywane na wielu rodzajach pojadów – od pojazdów ciężarowych i autobusów do maszyn ciężkich i zastosowań stacjonarnych